30 May 2010

sorun mu var arkadaşım?!


işte geldim buradayım. 1 gün gecikmeli yazıyore. onu da eurovision'a verin, affedin gitsin. uzun bi yazı çıkarmaya çalışıcam. besmeleyle işe koyulmak lazım tabi.

- cuma günü eskişehirdeydim. dediğim gibi bu sefer yanımda marul vardı. 11.10 treninde yerimizi aldıktan sonra yolculuk başladı. başladı ama daha ilk dakikalarda bizi yaran bi olay oldu. şöyle ki: çaprazımızda entel kesimden olduğu belli olan, emre kongar tipli bi amca oturuyodu. o sırada da vagonda görevli dolanıyo "restorantımızda yiyecek içecek servisimiz başlamıştır" vs. tarzı şeyler sölüyo. bu amca görevliyi kolundan bi hışım tuttu. bizim kafalar direk adama döndü tabi. "RESTORAANNNN diceksin, restoraaağğğnnn." dedi adam. sonra görevliyi sıvazladı bıraktı. bi kaç saniye baktık, sonra kıkırdamaya başladık. şimdi anlatınca komik olmadı. evet. ama sesli anlatsaydım anlıcaktınız nası olduğunu. hala aklıma geldikçe gülüyore.

- eskişehirde ne yapılır? en huzur verenini açıklıyorum: git porsuk kenarında adalarda bi cafeye, biranı iç. cidden. o kadar huzur doldum ki... gene olsa gene giderim. insanları izle, sohbet et... bi yandan porsuk manzarası... oh daha ne istiyosun ki cağnım?

- Pino var eskişehirde. orada hamburger vs şeyler yapan bi kaç şubesi olan bi yer. gidin yiyin arkadaşım. biz sevdik hamburgerini. ortamı da iyiydi. hamburgeri güzel çünkü içinde envai çeşit yiyecek var. çeşit bol olduğundan lezzeti de güzeldi.(tamam bu önerme marula ait. öhm)

- bu sıcakta gidilmez yea diyip diyip odunpazarına kadar yürüdük, daha da bişi demiyorum. geçen sefer gittiğim gibi tramvayla gitmedim odunpazarına. o sıcakta eriye eriye yürüdük. kısa bi tur attık eski evlerin arasından, çeşme gördük su içtik vs. güzeldi.

- sonra sıcaktan dolayı canımız dondurma çekti. helva arası dondurma keyfi yaptık(zhe zhe)

- ardından espark tarafına doğru gidip espark önündeki çimlere yayıldık. gölge yer, esiyo da... 1 saat kadar oturmuş olabiliriz bilmiyorum, bi yandan da bi arkadaşımızı bekliyoduk çünkü. bol bol kendimizi çektik. geçen seferki gibi şehri çekmedim bolcana. o yüzden bloga şehre dair bi foto yükleyemicem. üzgünüm :(

- arkadaşımız da geldikten sonra yemek yedik. eskişehirde kalan son yarım saatimizi hızlıca bişiler içerek değerlendirdik ve trene gittik. o kadar yorgunluğun üstüne bi de baş ağrısı vurunca beni, yol boyu uyudum. marul beni zor uyandırdı... göz kapaklarım o kadar acıyodu ki... ama buna rağmen eve gelince 3e kadar uyuyamadım. ben de böyle garip biriyim. dün de 4.30-5 arasıydı uyuduğumda hatta. beynim başım patlıyo. çok uykum var :(:(

- eurovision'a gelirsek.... gayet üstlerde kalan bi şarkıymış meğer bizimki. bunu yarışmaya kadar fark edemedim çünkü canlı canlı daha bi iyi oldu sanki. gerçi mayfestte dinledik şarkıyı canlı ama eurovision ortamı çok başka olsa gerek.

- almanyanın şarkısının yanı sıra, belçikalı tom dice abimiz (abi de denmez, 89luymuş) beni etkileyenlerden oldu. o yüzden geceden beri tom dice dinliyorum. yeni jason mraz'im diyorum. o kadar.

- 15 haziranda istanbula gidiyorum. inşallah dinimiz amin. bi deniz havası çekmek lazım ciğerlere. bi boğaz lazııım. anca paklar.

- ispanyolcada son kur'a geçtim. 27 haziranda diploma sınavım var. ama sıcaklardan mıdır, artık sıkıldığımdan mıdır bilemiyorum, derslere konsantre olamıyorum artık. ilk dersten sonrası PUM.
seneye kursa gidersem 2 olsun. haftasonları yatıcam.

- salı günü notlarım açıklaniye. nası yusuf moddayım anlatamam. vezir de olabilirim, rezil de :(

- malt'ın yeni albümü sağlam olmuş. gene iyi çakmış adamlar. kendilerine bi WÖEH demek istiyorum.

- finallerden önce de ne yaptığımı yazmak istiyorum aslında ama düşününce pek de bişi yapmadığımı fark ettim. paso capon'a gidip ders çalışmışım. paso bi ineklik hali. kollektif çalışmalar. o yüzden anlatmaya değmez. meeeh.

- hava yağmurluyken bahar alerjim duruluyo. 2-3 gündür havalar sıcak ya, gene başladım hapşurmaya... çıldırıcam!

- vampire diaries dizisine başladım. sardı. ciddi sardı. ama hala himym kadar beni kendine bağlayan bi dizi bulamadım :(

benden şimdilik bu kadar. dağılabilirsiniz.
gene gelicem.
özleyin beni.

2 insan evladı "Durun siz kardeşsiniz!" demiş:

inatçı hardal dedi ki...

eskişehirde cCc çibörek cCc diyorum bi de.kehkeh :D

...camenta... dedi ki...

cCc çok yağlı cCc
geçen gittiğimde yedik de, yok yani. benim bünyemin kaldırabileceği bişi değil o abi :/:/